Auvernaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvernaux
Komunë
noform
Pamje nga Auvernaux
Vendndodhja
Auvernaux is located in Franca
Auvernaux
Auvernaux
48°31′41″V 2°29′34″L / 48.528077°V 2.492671°L / 48.528077; 2.492671Koordinatat: 48°31′41″V 2°29′34″L / 48.528077°V 2.492671°L / 48.528077; 2.492671
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Évry
Kantoni Mennecy
Ndërbashkësia Val d'Essonne
Kryetari Wilfrid Hilgenda
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Popullsia 322 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91830
INSEE 91037


Auvernaux është një komunëFrancë. Auvernaux bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 322 banorë dhe sipërfaqe 6.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]