Auvers, Haute-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvers
Komunë
noform
Pamje nga Auvers
Vendndodhja
Auvers is located in Franca
Auvers
Auvers
44°59′49″V 3°24′11″L / 44.996944°V 3.403056°L / 44.996944; 3.403056Koordinatat: 44°59′49″V 3°24′11″L / 44.996944°V 3.403056°L / 44.996944; 3.403056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Pinols
Kryetari Gabriel Boisserie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.5 km2
Lartësia 1180 m (m.n.d.)
Popullsia 60 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43015


Auvers është një komunëFrancë. Auversbën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 60 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 21.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]