Auvers, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvers
Komunë
noform
Pamje nga Auvers
Vendndodhja
Auvers is located in Franca
Auvers
Auvers
49°17′46″V 1°19′27″P / 49.296111°V 1.324167°P / 49.296111; -1.324167Koordinatat: 49°17′46″V 1°19′27″P / 49.296111°V 1.324167°P / 49.296111; -1.324167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Carentan
Ndërbashkësia Carentan-en-Cotentin
Kryetari Guy Foucher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.76 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 662 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50500
INSEE 50023


Auvers është një komunëFrancë. Auversbën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 662 banorë dhe sipërfaqe 18.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]