Auvers-le-Hamon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvers-le-Hamon
Komunë
Vendndodhja
Auvers-le-Hamon is located in Franca
Auvers-le-Hamon
Auvers-le-Hamon
47°54′09″V 0°21′06″P / 47.9025°V 0.351667°P / 47.9025; -0.351667Koordinatat: 47°54′09″V 0°21′06″P / 47.9025°V 0.351667°P / 47.9025; -0.351667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Sablé-sur-Sarthe
Ndërbashkësia Communauté de communes de Sablé-sur-Sarthe
Kryetari Pierre Legay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.83 km2
Popullsia 1493 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72300
INSEE 72016


Auvers-le-Hamon është një komunëFrancë. Auvers-le-Hamonbën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1493 banorë [1] dhe sipërfaqe 47.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]