Auvers-sous-Montfaucon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvers-sous-Montfaucon
Komunë
Vendndodhja
Auvers-sous-Montfaucon is located in Franca
Auvers-sous-Montfaucon
Auvers-sous-Montfaucon
48°00′22″V 0°04′14″P / 48.006111°V 0.070556°P / 48.006111; -0.070556Koordinatat: 48°00′22″V 0°04′14″P / 48.006111°V 0.070556°P / 48.006111; -0.070556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Loué
Ndërbashkësia Communauté de communes des Pays de Loué
Kryetari Alain Courault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Popullsia 226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72540
INSEE 72017


Auvers-sous-Montfaucon është një komunëFrancë. Auvers-sous-Montfauconbën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 226 banorë [1] dhe sipërfaqe 8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]