Auvillar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvillar
Komunë
noform
Pamje nga Auvillar
Stema_figura
Vendndodhja
Auvillar is located in Franca
Auvillar
Auvillar
47°03′47″V 5°06′11″L / 47.0631°V 5.1031°L / 47.0631; 5.1031Koordinatat: 47°03′47″V 5°06′11″L / 47.0631°V 5.1031°L / 47.0631; 5.1031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Auvillar
Ndërbashkësia Deux Rives
Kryetari Michel Delrieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.6 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 1034 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82340
INSEE 82008


Auvillar është një komunëFrancë. Auvillarbën pjesë në Departamentin Tarn-et-GaronneRajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1034 banorë dhe sipërfaqe 15.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]