Auvillars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvillars
Komunë
noform
Pamje nga Auvillars
Vendndodhja
Auvillars is located in Franca
Auvillars
Auvillars
49°11′49″V 0°03′56″L / 49.196944°V 0.065556°L / 49.196944; 0.065556Koordinatat: 49°11′49″V 0°03′56″L / 49.196944°V 0.065556°L / 49.196944; 0.065556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Cambremer
Ndërbashkësia CC de Cambremer
Kryetari Pascal Laleman
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.62 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 220 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14340
INSEE 14033


Auvillars është një komunëFrancë. Auvillarsbën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 220 banorë dhe sipërfaqe 11.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]