Auvilliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvilliers
Komunë
Vendndodhja
Auvilliers is located in Franca
Auvilliers
Auvilliers
49°45′36″V 1°34′37″L / 49.76°V 1.5769°L / 49.76; 1.5769Koordinatat: 49°45′36″V 1°34′37″L / 49.76°V 1.5769°L / 49.76; 1.5769
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Neufchâtel-en-Bray
Ndërbashkësia Le Pays Neufchâtelois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.89 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76270
INSEE 76042


Auvilliers është një komunëFrancë. Auvilliers bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 4.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]