Aux-Aussat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aux-Aussat
Komunë
noform
Pamje nga Aux-Aussat
Stema_figura
Vendndodhja
Aux-Aussat is located in Franca
Aux-Aussat
Aux-Aussat
43°26′14″V 0°16′18″L / 43.437222°V 0.271667°L / 43.437222; 0.271667Koordinatat: 43°26′14″V 0°16′18″L / 43.437222°V 0.271667°L / 43.437222; 0.271667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Miélan
Ndërbashkësia Hautes vallées de Gascogne
Kryetari Claude Senac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.61 km2
Lartësia 216 m (m.n.d.)
Popullsia 251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32170
INSEE 32020


Aux-Aussat është një komunëFrancë. Aux-Aussatbën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 251 banorë dhe sipërfaqe 12.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]