Aux-Marais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aux-Marais
Komunë
Vendndodhja
Aux-Marais is located in Earth
Aux-Marais
Aux-Marais (Earth)
47°10′30″V 5°39′03″L / 47.175°V 5.6508°L / 47.175; 5.6508Koordinatat: 47°10′30″V 5°39′03″L / 47.175°V 5.6508°L / 47.175; 5.6508
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Beauvais-Sud-Ouest
Ndërbashkësia Beauvaisis
Kryetari Alain Fritot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.71 km2
Popullsia 738 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60000
INSEE 60703


Aux-Marais është një komunëFrancë. Aux-Maraisbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 738 banorë dhe sipërfaqe 5.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]