Auxais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxais
Komunë
noform
Pamje nga Auxais
Vendndodhja
Auxais is located in Franca
Auxais
Auxais
49°12′47″V 1°17′55″P / 49.213056°V 1.298611°P / 49.213056; -1.298611Koordinatat: 49°12′47″V 1°17′55″P / 49.213056°V 1.298611°P / 49.213056; -1.298611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Carentan
Ndërbashkësia Sèves et Taute
Kryetari Marcel Laisney
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.76 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50500
INSEE 50024


Auxais është një komunëFrancë. Auxais bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 7.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auxais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale