Auxange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxange
Komunë
noform
Pamje nga Auxange
Vendndodhja
Auxange is located in Franca
Auxange
Auxange
47°10′30″V 5°39′03″L / 47.175°V 5.6508°L / 47.175; 5.6508Koordinatat: 47°10′30″V 5°39′03″L / 47.175°V 5.6508°L / 47.175; 5.6508
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Gendrey
Kryetari Jean-Claude Robert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39700
INSEE 39031


Auxange është një komunëFrancë. Auxangebën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 5.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auxange – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale