Auxelles-Haut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxelles-Haut
Komunë
noform
Pamje nga Auxelles-Haut
Stema_figura
Vendndodhja
Auxelles-Haut is located in Franca
Auxelles-Haut
Auxelles-Haut
47°44′38″V 6°46′26″L / 47.743889°V 6.773889°L / 47.743889; 6.773889Koordinatat: 47°44′38″V 6°46′26″L / 47.743889°V 6.773889°L / 47.743889; 6.773889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Qarku Arrondissement Belfort
Kantoni Giromagny
Ndërbashkësia Haute Savoureuse
Kryetari Chantal Bergdoll
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.48 km2
Popullsia 316 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 90200
INSEE 90006


Auxelles-Haut është një komunëFrancë. Auxelles-Haut bën pjesë në departamentin Territoire de Belfortrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 316 banorë dhe sipërfaqe 6.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]