Auxon-Dessus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auxon-Dessus
Komunë
Vendndodhja
Auxon-Dessus is located in Franca
Auxon-Dessus
Auxon-Dessus
47°18′07″V 5°58′26″L / 47.301944°V 5.973889°L / 47.301944; 5.973889Koordinatat: 47°18′07″V 5°58′26″L / 47.301944°V 5.973889°L / 47.301944; 5.973889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Audeux
Ndërbashkësia Grand Besançon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.88 km2
Popullsia 1124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25870
INSEE 25035


Auxon-Dessus është një komunëFrancë. Auxon-Dessus bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 1124 banorë dhe sipërfaqe 3.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]