Auzances

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzances
Komunë
noform
Pamje nga Auzances
Stema_figura
Vendndodhja
Auzances is located in Franca
Auzances
Auzances
46°01′39″V 2°30′06″L / 46.0275°V 2.501667°L / 46.0275; 2.501667Koordinatat: 46°01′39″V 2°30′06″L / 46.0275°V 2.501667°L / 46.0275; 2.501667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Auzances
Ndërbashkësia Auzances - Bellegarde
Kryetari André Vénuat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.08 km2
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Popullsia 1377 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23700
INSEE 23013


Auzances është një komunëFrancë. Auzances bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1377 banorë dhe sipërfaqe 7.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]