Auzas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auzas is located in Franca
Auzas
Auzas
45°27′10″V 3°19′26″L / 45.4528°V 3.3239°L / 45.4528; 3.3239Koordinatat: 45°27′10″V 3°19′26″L / 45.4528°V 3.3239°L / 45.4528; 3.3239
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Saint-Martory
Ndërbashkësia Canton de Saint-Martory
Kryetari René Savelli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.89 km2
Lartësia 414 m (m.n.d.)
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31360
INSEE 31034


Auzas është një komunëFrancë. Auzasbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 7.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auzas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale