Auzat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzat
Komunë
noform
Pamje nga Auzat
Vendndodhja
Auzat is located in Franca
Auzat
Auzat
42°46′02″V 1°28′51″L / 42.767222°V 1.480833°L / 42.767222; 1.480833Koordinatat: 42°46′02″V 1°28′51″L / 42.767222°V 1.480833°L / 42.767222; 1.480833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Vicdessos
Ndërbashkësia Auzat-Vicdessos
Kryetari Jean-Pierre Ruffé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 162.74 km2
Lartësia 737 m (m.n.d.)
Popullsia 582 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09220
INSEE 09030


Auzat është një komunëFrancë. Auzat bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 582 banorë dhe sipërfaqe 162.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auzat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale