Auzebosc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzebosc
Komunë
Vendndodhja
Auzebosc is located in Franca
Auzebosc
Auzebosc
49°35′49″V 0°43′40″L / 49.5969°V 0.7278°L / 49.5969; 0.7278Koordinatat: 49°35′49″V 0°43′40″L / 49.5969°V 0.7278°L / 49.5969; 0.7278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Yvetot
Ndërbashkësia La Région d'Yvetot
Kryetari Jacques Dussaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.76 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 1267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76190
INSEE 76043


Auzebosc është një komunëFrancë. Auzebosc bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1267 banorë dhe sipërfaqe 4.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]