Auzeville-Tolosane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzeville-Tolosane
Komunë
noform
Pamje nga Auzeville-Tolosane
Stema_figura
Vendndodhja
Auzeville-Tolosane is located in Franca
Auzeville-Tolosane
Auzeville-Tolosane
44°30′28″V 2°19′42″L / 44.5078°V 2.3283°L / 44.5078; 2.3283Koordinatat: 44°30′28″V 2°19′42″L / 44.5078°V 2.3283°L / 44.5078; 2.3283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Castanet-Tolosan
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari François-Régis Valette
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.66 km2
Lartësia 167 m (m.n.d.)
Popullsia 2865 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31320
INSEE 31035


Auzeville-Tolosane është një komunëFrancë. Auzeville-Tolosanebën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 2865 banorë dhe sipërfaqe 6.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]