Auzielle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzielle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Auzielle is located in Franca
Auzielle
Auzielle
45°23′33″V 3°22′21″L / 45.3925°V 3.3725°L / 45.3925; 3.3725Koordinatat: 45°23′33″V 3°22′21″L / 45.3925°V 3.3725°L / 45.3925; 3.3725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Castanet-Tolosan
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari Francis Condat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.59 km2
Lartësia 188 m (m.n.d.)
Popullsia 1327 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31650
INSEE 31036


Auzielle është një komunëFrancë. Auziellebën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1327 banorë dhe sipërfaqe 4.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]