Auzits

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzits
Komunë
noform
Pamje nga Auzits
Vendndodhja
Auzits is located in Franca
Auzits
Auzits
44°30′28″V 2°19′42″L / 44.507778°V 2.328333°L / 44.507778; 2.328333Koordinatat: 44°30′28″V 2°19′42″L / 44.507778°V 2.328333°L / 44.507778; 2.328333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Rignac
Ndërbashkësia Pays Rignacois
Kryetari Jean-Louis Francès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.34 km2
Lartësia 394 m (m.n.d.)
Popullsia 832 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12390
INSEE 12016


Auzits është një komunëFrancë. Auzits bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 832 banorë dhe sipërfaqe 24.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auzits – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale