Auzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzon
Komunë
noform
Pamje nga Auzon
Stema_figura
Vendndodhja
Auzon is located in Franca
Auzon
Auzon
45°23′33″V 3°22′21″L / 45.3925°V 3.3725°L / 45.3925; 3.3725Koordinatat: 45°23′33″V 3°22′21″L / 45.3925°V 3.3725°L / 45.3925; 3.3725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Auzon
Ndërbashkësia Auzon Communauté
Kryetari Henri Doniol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.96 km2
Popullsia 944 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43016


Auzon është një komunëFrancë. Auzon bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 944 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 16.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale