Auzouer-en-Touraine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzouer-en-Touraine
Komunë
noform
Pamje nga Auzouer-en-Touraine
Stema_figura
Vendndodhja
Auzouer-en-Touraine is located in Franca
Auzouer-en-Touraine
Auzouer-en-Touraine
47°32′35″V 0°55′14″L / 47.543056°V 0.920556°L / 47.543056; 0.920556Koordinatat: 47°32′35″V 0°55′14″L / 47.543056°V 0.920556°L / 47.543056; 0.920556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Château-Renault
Kryetari Pierre Gaudino
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.05 km2
Popullsia 1844 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37010


Auzouer-en-Touraine është një komunëFrancë. Auzouer-en-Tourainebën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1844 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 34.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]