Auzouville-Auberbosc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzouville-Auberbosc
Komunë
Vendndodhja
Auzouville-Auberbosc is located in Franca
Auzouville-Auberbosc
Auzouville-Auberbosc
49°37′38″V 0°34′14″L / 49.627222°V 0.570556°L / 49.627222; 0.570556Koordinatat: 49°37′38″V 0°34′14″L / 49.627222°V 0.570556°L / 49.627222; 0.570556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Le Havre
Kantoni Fauville-en-Caux
Ndërbashkësia Cœur de Caux
Kryetari Marcel Thery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.08 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 271 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76640
INSEE 76044


Auzouville-Auberbosc është një komunëFrancë. Auzouville-Auberbosc bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 271 banorë dhe sipërfaqe 6.08 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]