Auzouville-l'Esneval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzouville-l’Esneval
Komunë
Vendndodhja
Auzouville-l’Esneval is located in Franca
Auzouville-l’Esneval
Auzouville-l’Esneval
49°38′33″V 0°53′12″L / 49.6425°V 0.8867°L / 49.6425; 0.8867Koordinatat: 49°38′33″V 0°53′12″L / 49.6425°V 0.8867°L / 49.6425; 0.8867
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Yerville
Ndërbashkësia Yerville-Plateau de Caux
Kryetari Pierre Poidevin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.66 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 337 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76760
INSEE 76045


Auzouville-l’Esneval është një komunëFrancë. Auzouville-l’Esneval bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 337 banorë dhe sipërfaqe 5.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]