Auzouville-sur-Ry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzouville-sur-Ry
Komunë
Vendndodhja
Auzouville-sur-Ry is located in Franca
Auzouville-sur-Ry
Auzouville-sur-Ry
49°26′32″V 1°18′45″L / 49.4422°V 1.3125°L / 49.4422; 1.3125Koordinatat: 49°26′32″V 1°18′45″L / 49.4422°V 1.3125°L / 49.4422; 1.3125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Darnétal
Ndërbashkësia Le Plateau de Martainville
Kryetari Annie Jegat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 644 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76116
INSEE 76046


Auzouville-sur-Ry është një komunëFrancë. Auzouville-sur-Ry bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 644 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]