Auzouville-sur-Saâne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auzouville-sur-Saâne
Komunë
Vendndodhja
Auzouville-sur-Saâne is located in Franca
Auzouville-sur-Saâne
Auzouville-sur-Saâne
49°44′44″V 0°56′08″L / 49.7456°V 0.9356°L / 49.7456; 0.9356Koordinatat: 49°44′44″V 0°56′08″L / 49.7456°V 0.9356°L / 49.7456; 0.9356
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Bacqueville-en-Caux
Ndërbashkësia Saâne et Vienne
Kryetari Jacquy Guerard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.21 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 153 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76730
INSEE 76047


Auzouville-sur-Saâne është një komunëFrancë. Auzouville-sur-Saâne bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 3.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]