Avène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avène
Komunë
noform
Pamje nga Avène
Stema_figura
Vendndodhja
Avène is located in Franca
Avène
Avène
43°45′29″V 3°06′00″L / 43.758056°V 3.1°L / 43.758056; 3.1Koordinatat: 43°45′29″V 3°06′00″L / 43.758056°V 3.1°L / 43.758056; 3.1
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Lodève
Kantoni Lunas
Ndërbashkësia Avène, Orb et Gravezon
Kryetari Guy Caballe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.65 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34260
INSEE 34019


Avène është një komunëFrancë. Avène bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 293 banorë dhe sipërfaqe 62.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avène – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale