Avèze, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avèze
Komunë
noform
Pamje nga Avèze
Vendndodhja
Avèze is located in Franca
Avèze
Avèze
43°58′20″V 3°36′03″L / 43.9722°V 3.6008°L / 43.9722; 3.6008Koordinatat: 43°58′20″V 3°36′03″L / 43.9722°V 3.6008°L / 43.9722; 3.6008
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Le Vigan
Kantoni Le Vigan
Ndërbashkësia Pays Viganais
Kryetari Jacques Panafieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.14 km2
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Popullsia 1075 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30120
INSEE 30026


Avèze është një komunëFrancë. Avèze bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1075 banorë dhe sipërfaqe 4.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]