Avéron-Bergelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avéron-Bergelle
Komunë
noform
Pamje nga Avéron-Bergelle
Vendndodhja
Avéron-Bergelle is located in Franca
Avéron-Bergelle
Avéron-Bergelle
43°44′44″V 0°04′14″L / 43.745556°V 0.070556°L / 43.745556; 0.070556Koordinatat: 43°44′44″V 0°04′14″L / 43.745556°V 0.070556°L / 43.745556; 0.070556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Aignan
Kryetari Francis Pesquidoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.7 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 161 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32290
INSEE 32022


Avéron-Bergelle është një komunëFrancë. Avéron-Bergelle bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 161 banorë dhe sipërfaqe 14.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]