Availles-Limouzine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Availles-Limouzine
Komunë
noform
Pamje nga Availles-Limouzine
Vendndodhja
Availles-Limouzine is located in Franca
Availles-Limouzine
Availles-Limouzine
46°07′19″V 0°39′23″L / 46.121944°V 0.656389°L / 46.121944; 0.656389Koordinatat: 46°07′19″V 0°39′23″L / 46.121944°V 0.656389°L / 46.121944; 0.656389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Montmorillon
Kantoni Availles-Limouzine
Ndërbashkësia Montmorillonnais
Kryetari Joël Faugeroux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.9 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 1340 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86460
INSEE 86015


Availles-Limouzine është një komunëFrancë. Availles-Limouzine bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1340 banorë dhe sipërfaqe 57.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]