Availles-Thouarsais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Availles-Thouarsais
Komunë
noform
Pamje nga Availles-Thouarsais
Vendndodhja
Availles-Thouarsais is located in Franca
Availles-Thouarsais
Availles-Thouarsais
46°51′37″V 0°08′28″P / 46.8603°V 0.141111°P / 46.8603; -0.141111Koordinatat: 46°51′37″V 0°08′28″P / 46.8603°V 0.141111°P / 46.8603; -0.141111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Airvault
Ndërbashkësia Airvaudais
Kryetari Daniel Robert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.85 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 219 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79600
INSEE 79022


Availles-Thouarsais është një komunëFrancë. Availles-Thouarsais bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 10.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]