Availles-en-Châtellerault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Availles-en-Châtellerault
Komunë
Vendndodhja
Availles-en-Châtellerault is located in Franca
Availles-en-Châtellerault
Availles-en-Châtellerault
46°45′20″V 0°34′48″L / 46.755556°V 0.58°L / 46.755556; 0.58Koordinatat: 46°45′20″V 0°34′48″L / 46.755556°V 0.58°L / 46.755556; 0.58
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Châtellerault
Kantoni Vouneuil-sur-Vienne
Ndërbashkësia Pays Châtelleraudais
Kryetari François Arnault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.46 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 1498 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86530
INSEE 86014


Availles-en-Châtellerault është një komunëFrancë. Availles-en-Châtellerault bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1498 banorë dhe sipërfaqe 15.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]