Avanne-Aveney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avanne-Aveney
Komunë
noform
Pamje nga Avanne-Aveney
Stema_figura
Vendndodhja
Avanne-Aveney is located in Franca
Avanne-Aveney
Avanne-Aveney
47°12′10″V 5°57′54″L / 47.202778°V 5.965°L / 47.202778; 5.965Koordinatat: 47°12′10″V 5°57′54″L / 47.202778°V 5.965°L / 47.202778; 5.965
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Boussières
Ndërbashkësia Grand Besançon
Kryetari Alain Paris
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.62 km2
Popullsia 2340 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25720
INSEE 25036


Avanne-Aveney është një komunëFrancë. Avanne-Aveney bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 2340 banorë dhe sipërfaqe 8.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]