Avanton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avanton
Komunë
noform
Pamje nga Avanton
Vendndodhja
Avanton is located in Franca
Avanton
Avanton
46°39′49″V 0°18′16″L / 46.663611°V 0.304444°L / 46.663611; 0.304444Koordinatat: 46°39′49″V 0°18′16″L / 46.663611°V 0.304444°L / 46.663611; 0.304444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Poitiers
Kantoni Neuville-de-Poitou
Ndërbashkësia Neuvillois
Kryetari Gabriel Ferer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.8 km2
Lartësia 115 m (m.n.d.)
Popullsia 1836 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86170
INSEE 86016


Avanton është një komunëFrancë. Avanton bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1836 banorë dhe sipërfaqe 10.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avanton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale