Avapessa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avapessa
Komunë
noform
Pamje nga Avapessa
Vendndodhja
Avapessa is located in Franca
Avapessa
Avapessa
49°27′24″V 4°05′03″L / 49.4567°V 4.0842°L / 49.4567; 4.0842Koordinatat: 49°27′24″V 4°05′03″L / 49.4567°V 4.0842°L / 49.4567; 4.0842
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Calvi
Kantoni Belgodère
Ndërbashkësia Calvi Balagne
Kryetari Marie-Josée Salvatori
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.29 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20225
INSEE 2B025


Avapessa është një komunëFrancë. Avapessabën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 3.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]