Aveize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aveize
Komunë
noform
Pamje nga Aveize
Vendndodhja
Aveize is located in Franca
Aveize
Aveize
45°41′39″V 4°28′43″L / 45.694167°V 4.478611°L / 45.694167; 4.478611Koordinatat: 45°41′39″V 4°28′43″L / 45.694167°V 4.478611°L / 45.694167; 4.478611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Vaugneray
Ndërbashkësia Les Hauts du Lyonnais
Kryetari Michel Bonnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.64 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 1063 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69610
INSEE 69014


Aveize është një komunëFrancë. Aveize bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1063 banorë dhe sipërfaqe 16.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aveize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale