Aveizieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aveizieux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aveizieux is located in Franca
Aveizieux
Aveizieux
45°33′57″V 4°22′22″L / 45.565833°V 4.372778°L / 45.565833; 4.372778Koordinatat: 45°33′57″V 4°22′22″L / 45.565833°V 4.372778°L / 45.565833; 4.372778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Montbrison
Kantoni Saint-Galmier
Ndërbashkësia Pays de Saint-Galmier
Kryetari Sylvain Dardouiller
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.02 km2
Lartësia 593 m (m.n.d.)
Popullsia 1443 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42330
INSEE 42010


Aveizieux është një komunëFrancë. Aveizieux bën pjesë në departamentin Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1443 banorë dhe sipërfaqe 9.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]