Avenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avenas
Komunë
noform
Pamje nga Avenas
Vendndodhja
Avenas is located in Franca
Avenas
Avenas
46°11′45″V 4°36′21″L / 46.195833°V 4.605833°L / 46.195833; 4.605833Koordinatat: 46°11′45″V 4°36′21″L / 46.195833°V 4.605833°L / 46.195833; 4.605833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Belleville
Ndërbashkësia Saône Beaujolais
Kryetari Ferdinand Sangouard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.49 km2
Lartësia 780 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69430
INSEE 69015


Avenas është një komunëFrancë. Avenas bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 9.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avenas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale