Avenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avenay
Komunë
noform
Pamje nga Avenay
Vendndodhja
Avenay is located in Franca
Avenay
Avenay
49°06′07″V 0°27′32″P / 49.101944°V 0.458889°P / 49.101944; -0.458889Koordinatat: 49°06′07″V 0°27′32″P / 49.101944°V 0.458889°P / 49.101944; -0.458889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Évrecy
Ndërbashkësia Évrecy-Orne-Odon
Kryetari Jean-Louis Lechevalier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.62 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 519 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14210
INSEE 14034


Avenay është një komunëFrancë. Avenay bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 519 banorë dhe sipërfaqe 5.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avenay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale