Avenay-Val-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avenay-Val-d'Or
Komunë
Vendndodhja
Avenay-Val-d'Or is located in Franca
Avenay-Val-d'Or
Avenay-Val-d'Or
49°04′12″V 4°02′48″L / 49.07°V 4.046667°L / 49.07; 4.046667Koordinatat: 49°04′12″V 4°02′48″L / 49.07°V 4.046667°L / 49.07; 4.046667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Ay
Ndërbashkësia Grande Vallée de la Marne
Kryetari Philippe Maussire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.49 km2
Popullsia 920 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51160
INSEE 51028


Avenay-Val-d'Or është një komunëFrancë. Avenay-Val-d'Or bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 920 banorë dhe sipërfaqe 12.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]