Avensac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avensac
Komunë
Vendndodhja
Avensac is located in Franca
Avensac
Avensac
43°49′57″V 0°54′11″L / 43.8325°V 0.903056°L / 43.8325; 0.903056Koordinatat: 43°49′57″V 0°54′11″L / 43.8325°V 0.903056°L / 43.8325; 0.903056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Mauvezin
Ndërbashkësia Bastides du Val d'Arrats
Kryetari Michel Tarrible
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.8 km2
Lartësia 201 m (m.n.d.)
Popullsia 60 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32120
INSEE 32021


Avensac është një komunëFrancë. Avensac bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 60 banorë dhe sipërfaqe 4.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avensac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale