Avensan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avensan
Qytet
Vendndodhja
Avensan is located in Franca
Avensan
Avensan
45°02′08″V 0°45′24″P / 45.035556°V 0.756667°P / 45.035556; -0.756667Koordinatat: 45°02′08″V 0°45′24″P / 45.035556°V 0.756667°P / 45.035556; -0.756667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Castelnau-de-Médoc
Ndërbashkësia La Médulienne
Kryetari Michel Travers
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.24 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 33022


Avensan është një komunëFrancë. Avensan bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 2138 banorë dhe sipërfaqe 52.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avensan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale