Avernes-Saint-Gourgon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avernes-Saint-Gourgon
Komunë
Vendndodhja
Avernes-Saint-Gourgon is located in Franca
Avernes-Saint-Gourgon
Avernes-Saint-Gourgon
48°56′21″V 0°19′11″L / 48.939167°V 0.319722°L / 48.939167; 0.319722Koordinatat: 48°56′21″V 0°19′11″L / 48.939167°V 0.319722°L / 48.939167; 0.319722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Vimoutiers
Ndërbashkësia Pays de Camembert
Kryetari Christophe Bignon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.13 km2
Lartësia 242 m (m.n.d.)
Popullsia 69 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61470
INSEE 61018


Avernes-Saint-Gourgon është një komunëFrancë. Avernes-Saint-Gourgon bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 69 banorë dhe sipërfaqe 12.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]