Avernes-sous-Exmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avernes-sous-Exmes
Komunë
Vendndodhja
Avernes-sous-Exmes is located in Franca
Avernes-sous-Exmes
Avernes-sous-Exmes
48°47′20″V 0°12′14″L / 48.788889°V 0.203889°L / 48.788889; 0.203889Koordinatat: 48°47′20″V 0°12′14″L / 48.788889°V 0.203889°L / 48.788889; 0.203889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Exmes
Ndërbashkësia Pays d'Exmes
Kryetari Claudine Poinsignon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.03 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61310
INSEE 61019


Avernes-sous-Exmes është një komunëFrancë. Avernes-sous-Exmes bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 7.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]