Avesnes-en-Bray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-en-Bray
Komunë
Vendndodhja
Avesnes-en-Bray is located in Franca
Avesnes-en-Bray
Avesnes-en-Bray
49°28′11″V 1°40′24″L / 49.4697°V 1.6733°L / 49.4697; 1.6733Koordinatat: 49°28′11″V 1°40′24″L / 49.4697°V 1.6733°L / 49.4697; 1.6733
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Gournay-en-Bray
Ndërbashkësia CC du Canton de Gournay-en-Bray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.9 km2
Lartësia 136 m (m.n.d.)
Popullsia 311 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76220
INSEE 76048


Avesnes-en-Bray është një komunëFrancë. Avesnes-en-Bray bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 311 banorë dhe sipërfaqe 11.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]