Avesnes-en-Saosnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-en-Saosnois
Komunë
Vendndodhja
Avesnes-en-Saosnois is located in Franca
Avesnes-en-Saosnois
Avesnes-en-Saosnois
48°15′48″V 0°22′16″L / 48.263333°V 0.371111°L / 48.263333; 0.371111Koordinatat: 48°15′48″V 0°22′16″L / 48.263333°V 0.371111°L / 48.263333; 0.371111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Mamers
Kantoni Marolles-les-Braults
Ndërbashkësia Le Pays Marollais
Kryetari Françoise Chivert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.68 km2
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72260
INSEE 72018


Avesnes-en-Saosnois është një komunëFrancë. Avesnes-en-Saosnois bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë [1] dhe sipërfaqe 5.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]