Avesnes-en-Val

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avesnes-en-Val
Komunë
Vendndodhja
Avesnes-en-Val is located in Franca
Avesnes-en-Val
Avesnes-en-Val
49°55′16″V 1°23′53″L / 49.9211°V 1.3981°L / 49.9211; 1.3981Koordinatat: 49°55′16″V 1°23′53″L / 49.9211°V 1.3981°L / 49.9211; 1.3981
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Envermeu
Ndërbashkësia CC de Londinières
Kryetari Catherine Morel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.51 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 275 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76630
INSEE 76049


Avesnes-en-Val është një komunëFrancë. Avesnes-en-Val bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 16.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]