Avezé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avezé
Komunë
Vendndodhja
Avezé is located in Franca
Avezé
Avezé
48°13′38″V 0°40′38″L / 48.227222°V 0.677222°L / 48.227222; 0.677222Koordinatat: 48°13′38″V 0°40′38″L / 48.227222°V 0.677222°L / 48.227222; 0.677222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Mamers
Kantoni La Ferté-Bernard
Ndërbashkësia Pays de l'Huisne Sarthoise
Kryetari Ginette Debray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.81 km2
Popullsia 782 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72400
INSEE 72020


Avezé është një komunëFrancë. Avezé bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 782 banorë[1] dhe sipërfaqe 20.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avezé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale