Avezan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avezan
Komunë
Vendndodhja
Avezan is located in Franca
Avezan
Avezan
43°52′37″V 0°47′48″L / 43.876944°V 0.796667°L / 43.876944; 0.796667Koordinatat: 43°52′37″V 0°47′48″L / 43.876944°V 0.796667°L / 43.876944; 0.796667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Saint-Clar
Ndërbashkësia Cœur de Lomagne
Kryetari Joël Durrey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.66 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 76 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32380
INSEE 32023


Avezan është një komunëFrancë. Avezan bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 5.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avezan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale